Vali, blok düzeyindeki TMC görevlisinin nerede olduğuna dair açıklama istiyor | Dünya

rotimi

Member
Ofisten bir yetkili, Vali CV Ananda Bose'nin Batı Bengal hükümetinden iktidardaki Trinamool Kongresi'nin (TMC) blok düzeyindeki lideri Shahjahan Sheikh'in neden tutuklanmadığını ve Hindistan'da mı yoksa ülkeden mi kaçtığını açıklamasını istediğini söyledi.


Batı Bengal Valisi Ananda Bose'un özgeçmişi. (PTI)

Bir yetkili, “Vali ayrıca eyalet hükümetine kanun ve düzenin başarısızlığının sorumluluğunu belirlemesi ve görevlerini yerine getirmeyen polis memurlarını cezalandırması talimatını verdi” dedi.

Geçtiğimiz yılı sonlandırın ve 2024'e HT ile hazırlanın! buraya tıklayın

Bu, bir İcra Müdürlüğü (ED) ekibinin, yiyecek dağıtım dolandırıcılığı iddiasıyla bağlantılı olarak Şeyh'in evine baskın yapmaya çalışırken saldırıya uğramasından iki gün sonra geldi. Davada TMC bakanı Jyoti Priya Mallick tutuklandı.

Acil servis ekibine eşlik eden Merkezi Yedek Polis Gücü (CRPF) personelinin de saldırıya uğradığı bildirildi. Pazar günü CRPF ve ED yetkilileri Bose ile görüştü.

Şeyh için arama alarmı veren acil servis, cep telefonunun konumunun, teşkilatın ekibinin binasını aradığı Cuma günü evde olduğunu gösterdiğini söyledi.

Acil Servis yetkilileri Şeyh'in Bangladeş'e kaçmaya çalıştığından ancak sınır muhafızlarının alarma geçmesi üzerine başarısız olduğundan şüpheleniyor. Bangladeş Sınır Güvenlik Teşkilatı da ülkede yapılan anketler nedeniyle yüksek alarma geçti.

Polis, baskın hakkında hiçbir bilgilerinin olmadığını iddia etti ve Şeyh'in evindeki bir bakıcının şikayeti üzerine acil servis davası açtı. Bekçi, ED'yi belgeler olmadan eve girmeye çalışmakla suçladı.