Tırnak Nasıl Kesilmeli

Nigdeli

New member
Tırnak Nasıl Kesilmeli

Tırnaklarınızı düzgün kesmediğiniz gibi yanlış kesimler sonucunda tırnaklarınızın battığını hissedebilirsiniz. Sosyal hayatınızı etkileyen can acıtıcı faktörlerden birisi ayakta tırnak batması olmaktadır. Ayağınızın sürekli olarak ayakkabının içinde kalması sonucunda oldukça fazla canınız acıyabilir. Yanlış kesilen tırnaklarda genelde “tırnak batması” rahatsızlığı görülerek sizin cerrahi operasyona girmenize sebep olabilir. Toparlanması oldukça uzun zaman alacağından rahatsızlığınız artacaktır.
Ayak tırnaklarının doğru şekilde kesilmesi gerektiğini küçük yaşlarda itibaren bilmeliyiz. Ayaklarımızın bakımını yaptığımız temizliğini de yapmış olacağız.
Tırnaklarımızın keserken kenarlarına dikkat etmeliyiz. Düz şekilde kesmemiz gerekip içe doğru asla gidilmemesi gerekmektedir. Ayaklarda iç tarafa doğru gidilmesinde ilerleyen zamanlarda tırnak batması ile karşılaşabilirsiniz. Düz kestikten sonra fazla uzamaması da gerekmektedir.
Ayak tırnaklarını kestikten sonra sıkı olan ayakkabılar giyerek tırnaklarımızın düzeninin bozulmasına sebep verilmemelidir. Dikkat ederek ayak tırnaklarımıza zarar gelmesini önleyebiliriz. Ön tarafları geniş olması sayesinde baskı oluşmayarak ayaklarımız çok daha rahat şekilde olacaktır. Ayakların sıkılmaması tırnakların bozulmasını da önlemektedir.