Halıdaki Giysideki Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar

Nigdeli

New member
Halıdaki Giysideki Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar
Ketçap Lekesi Nasıl Çıkarılır, Elbise Üzerindeki Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar
Yemeklere lezzet katıp vazgeçilmezi olan ketçap damağımıza hoş bir tat bırakıyor. Kutular halinde olduğundan dolayı bastırdığımız zaman fışkırarak üzerimize gelebilir. Zorlu bir leke olup çıkarmak için haylice uğraştırır. Günlük olarak canımızı sıkabilir üstümüzü mahvedebilir. Misafirliğe veya yemeğe gittiyseniz o zaman o leke ile dolaşmak zorunda kalacaksınız. Pratik yöntemler ile ketçap tarafından oluşan lekeden tamamen kurtulmamız mümkündür.
Elbiselerimize damlamış olan ketçap lekesi için ovalamayın yoksa çevreye dağılarak daha zorlu bir leke haline gelebilir. Hızlı müdahale edilmesi gereklidir kurumuş olan daha zor çıkar.
Giysideki Ketçap Lekesi
Kumaş üzerinde olan ketçap lekesinin fazla kısmını alın. Kaşık veya bez kullanın dağıtmadan düzgün bir şekilde temizleyiniz. Ketçap lekesi başka yerlere sürülmemesi için ters çevirerek tutun. Üzerine soğuk su akıttıktan sonra lekenin üzerinde kalanlar dışarı çıkacaktır. Temiz bölgelere temas etmemesine dikkat ediniz. Sıvı deterjan ile birlikte ketçap bulaşan yerini ovmaya başlayınız hafifçe baskı uygularsanız lekeden kısmi olarak kurtulabilirsiniz. Lekenin çıktığını anlamak için ışığa doğru tutarak bakınız.
Halıdaki Ketçap Lekesi
Halının üzerinde bulunan fazla ketçap lekesini alınız. Süpürge işinize yarayabilir üzerine tuttuğunuz takdirde dışarıda kalan ketçap lekesini alıp işinizi kolaylaştırır. Toz deterjana ihtiyacınız olacak bir fincanın içine bir çay kaşığı kadar ilave ederek karıştırınız. Temiz bir beze deterjanı yedirdikten sonra bölgeyi siliniz. Deterjansız bir bez ile birlikte üstünden geçerek ketçap lekesinden kurtulabilirsiniz.