Abhishek Banerjee’nin eşi Rujira, acil servisin talebi üzerine havaalanında memurlar tarafından durduruldu | Dünya

rotimi

Member
KOLKATA: Trinamool Kongresi (TMC) genel sekreteri Abhishek Banerjee’nin eşi Rujira, İcra Müdürlüğü’nden (ED) gelen ve iktidardaki TMC’nin federal yetkilileri Banerjee ve ailesini taciz etmekle suçlamasına yol açan bir genelgenin ardından göçmenlik yetkilileri tarafından Pazartesi günü havaalanından geri çevrildi. havalimanı Bharatiya Janata Party (BJP) tarafını suçluyor.


Bir havaalanı yetkilisi, Rujira Banerjee’nin acil servis talebine uyan göçmenlik yetkilileri tarafından durdurulduğunu söyledi (Dosya Fotoğrafı)

TMC sözcüsü Kunal Ghosh, Rujira’nın havaalanından eve dönmesinden saatler sonra gazetecilere verdiği demeçte, “BJP siyasi olarak savaşamaz ve bu nedenle Abhishek Banerjee ve aile üyelerini taciz ediyor.” Dubai’ye uçakla gitmeli.

Bir TMC direktörü, Rujira Banerjee’nin uçuş için havaalanına sabah 7 civarında geldiğini ve biniş kartını aldığını söyledi. Kısa süre sonra durduruldu.

Dünya’daki Netaji Subhash Chandra Bose Uluslararası Havalimanı’ndaki bir yetkili, ED tarafından yayınlanan bir genelgeye yanıt olarak gişeye vardığında göçmenlik yetkilileri tarafından durdurulduğunu söyledi.

Yine geçen yıl Eylül ayında Rujira’nın kız kardeşi Maneka Gambhir, göçmenlik görevlileri tarafından acil servis ziyareti için Kolkata havaalanında durduruldu ve bir kömür kaçakçılığı davasında sorgulanmak üzere mahkeme celbi aldı.

ED yetkilileri Pazartesi günü Rujira Banerjee aleyhindeki genelgenin aynı davada yayınlanıp yayınlanmadığını doğrulamadı.

Lok Sabha Milletvekili Abhishek Banerjee, eşi Rujira ve kız kardeşi Gambhir, geçmişte bu davayla ilgili olarak ED ve CBI tarafından sorgulandı.

CBI, Kasım 2020’de kömür kaçakçılığı davasını kaydetti ve daha sonra ED soruşturmaya katıldı. EaHaberler Coalfields Limited’in birkaç maden işlettiği Batı Bengal’de bir çete tarafından birkaç yıl içinde binlerce milyon rupi değerinde yasadışı olarak çıkarılan kömürün karaborsada satıldığı iddia ediliyor. Kömür ticaretinden elde edilen gelirin siyasi liderlere gittiği söyleniyor. Yaklaşık bir düzine eski ve mevcut ECL çalışanı tutuklandı.

BJP sözcüsü Samik Bhattacharya, Pazartesi günü havaalanında yaşananların ayrıntılarını bilmediğini söyledi.

“Havaalanında ne olduğunu ve hangi koşullar altında durdurulduğunu hala bilmiyorum. Bhattacharya gazetecilere verdiği demeçte, yanlış bir şekilde durdurulursa, bir mahkeme davası açılabilir.”

Bir TMC lideri, Rujira’nın olası genelgeye itiraz etmek için mahkemeye gitmeyi planladığını söyledi.