Bengal BJP milletvekilinin polisleri tehdit ettiği ve onları karakola kilitlediği iddia ediliyor; rezervasyon | Dünya

rotimi

Member
Dünya: Batı Bengal Polisi, Batı Midnapore'da Ram Navami alayı yapılırken Kotwali polis karakolunda polisleri tehdit ettiği ve gözaltına aldığı iddiasıyla Çarşamba gecesi geç saatlerde BJP milletvekili Agnimitra Paul'a karşı bir FIR başvurusunda bulundu.

BJP MLA Agnimitra Paul. (ANI dosya fotoğrafı.)

Paul'un, bu hafta başındaki bir miting sırasında tartışmalı bir açıklama yaptığı için Başbakan Mamata Banerjee'ye karşı dava açmak üzere polis karakoluna gittiği söyleniyor.

HT, her zaman, her yerde kriket yakalamanın tek adresi olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

“Paul ve diğer 15 kişiye karşı bir FIR kaydettik. Soruşturma devam ediyor,” dedi Batı Midnapore Polis Müdürü Dhritiman Sarkar.

Moda tasarımcısı ve siyasetçi olan Paul, Batı Burdwan'daki Asansol Güney'den BJP MLA'dır. BJP tarafından Lok Sabha seçimleri için Midnapore'dan partinin adayı olarak aday gösterildi.

Paul, 15 Nisan'da Cooch Behar bölgesindeki bir mitingde konuşurken tartışmalı açıklamalar yaptığı iddiasıyla Banerjee'ye karşı şikayette bulunmak üzere Çarşamba günü Kotwali polis karakoluna gitti.

“Bize ayrıcalık yapmıyorlar. Sen işini yapıyorsun. FIR'ı alın. Ben bir kadınım ve MLA'yım. Şikayette bulunuyorum,” diyen kadının Kotwali polis karakolunda görevli memura anlattığı bir Haberda görüldüğü söyleniyor.

Paul, Banerjee'nin Salı günü Jalpaiguri'nin Maynaguri gazetesinde yaptığı, konvoyu Chalsa bölgesinden geçerken bazı BJP üyelerinin “koro korosu” diye bağırdığını iddia ettiği iddia edilen sözlerine atıfta bulunmuş olabilir.

Bu durumu Hindistan Seçim Komisyonu'na (ECI) şikayet eden BJP, Banerjee'nin şunları söylediğini iddia etti: “Arabamı gördüklerinde koro söyleme cesaretini gösterdiler. Fırsatım olsaydı dillerini çıkarırdım. “Seçim nedeniyle hiçbir şey söylemedim.”

Ayrıca Okuyun: Tarihin en karanlık seçimi, Modi kazanırsa Hindistan'da anket yok: Mamata Assam'da

Polis, Paul'ün şikayetini almayınca, kendilerine karakola kadar eşlik eden BJP çalışanları, karakolun kapısını zincir ve kilitle kilitledi. Ayrıca karakol önünde 30 dakikalık oturma eylemi düzenlediler.

“Başbakan iki gün önce Cooch Behar'da bir mitingde konuştu. Ancak Paul, şikayette bulunmak için Batı Midnapore'daki Kotwali polis karakolunu seçti. Bir drama yaratmaya gitti ve hazırlandı,” dedi Pingla Ajit Maity'den TMC MLA medya mensuplarına.

Polis, 'Paul' davasının 120b (kriminal komplo), 353 (kamu görevlisine saldırı veya cezai güç), 186 (kamu görevlisinin engellenmesi), 342 (haksız tutuklama) ve 506 (cezai gözdağı) bölümleri kapsamında kayıt altına alındığını söyledi. Hindistan Ceza Kanunu uyarınca suçlandı.

“Görevli memur az önce ona Sorumlu Müfettişin (IC) FIR kaydı yapma konusunda yetkili makam olduğunu söyledi. IC şu anda kullanımdaydı. Polis karakolundaki olaya ilişkin CCTV görüntüleri ve Haber kliplerimiz var. Yanlarında zincir ve kilit getirmişlerdi, bu da bunun önceden planlandığını gösteriyordu. Ram Navami alayı yapılırken polis kilitlendi. Bir polis memuru, “Komplo boyutu da dahil olmak üzere tüm yönleriyle araştırıyoruz” dedi.